Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği

Çok geniş bir çalışma alanına sahip olan kimya mühendisliği özellikle gençlerin üniversite konusunda tercih ettikleri eğitimlerin başında gelmektedir.

Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği

Çok geniş bir çalışma alanına sahip olan kimya mühendisliği özellikle gençlerin üniversite konusunda tercih ettikleri eğitimlerin başında gelmektedir. Geniş çalışmak olanaklarına sahip olan bu meslek aynı zamanda gençlerin yaşam standartlarını yüksek tutabilecekleri maaşlarda çalışabilmeleri ne de olanak sağlamaktadır. Üniversitede kimya mühendisliği okumak çoğu zaman kolay olmadığı için gençler son yıllarda özellikle yurt dışı eğitimleri ve rağbet göstermektedir. Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden gençlerimizin üniversite sınavına girmeden güzel bölümde doğrudan okuyabilme şansına sahip oldukları eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Sınavsız eğitim veren üniversite gençlerin lise mezunu olmaları halinde kapılarını açmakta ve böylece üniversite sınavları ile uğraşmak zorunda kalmayan gençlerimiz hayallerindeki bölüme doğrudan kayıt yaptırabilmektedir.

Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği eğitim dili İngilizcedir. İngilizcesi iyi olmayan gençlerimiz yeterlilik sınavlarına girebilir yahut bir yıl boyunca İngilizce hazırlık sınıfında eğitim alarak ardından lisans süreçlerini başlatabilirler. Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında kabul edilen ve aynı zamanda hem ülkenin hem de Avrupa’nın en iyi Teknik Üniversiteleri arasında bulunan Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliğialanında verdiği başarılı eğitimlerle de adından söz ettirmektedir. Teorik uygulamalı derslerde yoğunlaştırılan eğitim programı Avrupa standartlarındadır. Bologna eğitim kriterlerine uyumlu bir müfredat ile çalışan üniversitede harç bedelleri de son derece düşük olduğu için Türk gençliğimiz hem sınavsız eğitim alabilmek de hem de yurt dışında çok cüzi rakamlar da öğrenci olabilmektedirler.

Bütçenizi Sarsmadan Yurtdışında Okuyun

Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği öğrencisi olmak isteyenler senedeki 1400 Dolar ile 2000 Dolar arasında bir harç bedeli yatırırlar. Bu rakam oldukça düşük ve aynı zamanda Avrupa ve ülkemize göre de son derece ekonomiktir. Ailelerin bütçesini zorlamayacak olan harç bedelleri ödeme veya 2 taksit şeklinde de yatırılabilmektedir. Dünyanın her yerinden sayısı kız öğrencinin akın ettiği Harkov Politeknik Üniversitesi laboratuvar imkanları ve öğrencilere sunduğu pratik çalışma alanları sayesinde hem teorik hem de uygulamalı anlamında erkeğin kendisini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. Pek çok bilim adamının derslere girdiği üniversitede eğitim alan gençlerimiz İngilizcenin yanı sıra Rusça ve Ukraynaca da öğrenerek daha geniş bir bilgiye sahip olmakta ve böylece iş ararken daha nitelikli bir iş gücü haline gelmektedirler.

Her yıl belli rakamlarda kontenjan ayırarak Türk öğrencilerin sınavsız kabul eden Harkov Politeknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği öğrencisi olmak isteyen gençlerimiz üniversitenin Türkiye’deki tek resmi açısı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezleri ile irtibata geçebilirler. Kayıt işlemlerini ve başvuru için gerekli evrakları danışmanlardan öğrenebilir mi aynı zamanda geleceğinizi planlarken size sunulan danışmanlık hizmeti olarak çok daha doğru kararlar verebilirsiniz. Eurostar danışmanları tüm eğitim Hayatınız boyunca yanınızda olacağız Her türlü sorunlarınızı çözmek için size gerekli desteği de sağlayacaklardır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!