Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı

Rus dili ve edebiyatı bölümünde okumak için Ukrayna en güzel seçeneklerden biridir hiç kuşku yok ki. Bu bölümde eğitim alırken Rus kültürünü de yakından...

Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı

Rus dili ve edebiyatı bölümünde okumak için Ukrayna en güzel seçeneklerden biridir hiç kuşku yok ki. Bu bölümde eğitim alırken Rus kültürünü de yakından tanıma imkanı bulabileceğiniz Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı öğrencisi olmanız halinde hayallerinize çok kısa bir yoldan kolayca kavuşabilirsiniz. Herhangi bir sınava girmeden doğrudan Rus dili bölümünde öğrenci olabilirsiniz çünkü Harkov Politeknik Üniversitesi Türk gençlerine sınav zorunluluğu getirmediği gibi aynı zamanda taban puan gibi bir uygulama da okulda söz konusu olmadığından kolaylıkla eğitiminize başlayabilirsiniz. Gençlerimize sunulan bu ayrıcalık senenin belli dönemlerinde ayrılan kontenjanlar dahilinde olduğu için kayıt ve başvuru işlemleri bu süre içerisinde mutlaka gerçekleştirilmelidir.

Yurt dışında okumanın her açıdan çok zor olduğunu düşünüyorsanız ya da maddi olarak karşılayamayacağınızdan korkuyorsanız veya farklı sınavlara gireceğinizi düşünerek endişe içinde kalıyorsanız bunları bir kenara koyun. Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı öğrencisi olabilmek için gayet ekonomik rakamlar da harç bedeli ödersiniz ve aynı zamanda hiçbir sınavına girmeden kolaylıkla Avrupa’nın göbeğinde harika bir ülke ve şehirde eğitim almış olursunuz. Senelik ödediğiniz harç rakamları 1300 Dolar ile 1400 Dolar arasında değişmekte bu da diğer üniversitelerle kıyaslandığında gerçekten hem gençlerimizi hem de ailelerine rahatsız etmeyecek kadar düşük rakamlardır. Kendinize vereceğiniz bu şans sayesinde lisans eğitiminizi Avrupa’da alarak birden fazla dil öğrenebilir ve kaliteli bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Olanaklarına Sahip Olun

Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptırarak keyfinize kendinden emin bir adım atmış olursunuz ve alacağınız eğitim Avrupa standartlarında olduğu gibi pek çok öğrenci ile tanışma fırsatı bulursunuz. Üniversite geniş bir akademik kadroya sahip olduğu gibi gençlerin ders gördükleri sınıflarda en son teknoloji ile donatılmıştır. Modern eğitimi klasik eğitimle birleştiren Harkov Politeknik Üniversitesi Türk öğrenciler kadar dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin ağırlayarak onların geleceği çok daha sağlıklı bir adım atması için fırsat vermektedir.

Avrupa ve dünyadaki en iyi üniversiteler arasında kabul edilen Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı hiçbir sınavı olmadan öğrencileri kabul etmekte ve böylece gençlere sınav stresinden uzak tutmaktadır. Gençlere barınma olanağı da sunan üniversitenin bulunduğu şehirde ev kiraları da son derece düşük olduğu için gençler ister yurtta isterlerse de kendi evlerinde yaşayarak eğitim hayatlarını sürdürebilirler. Senelik 1300 Dolar ile 1400 Dolar arasında harç bedeli yatırarak Harkov Politeknik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim alabilirsiniz. Eğitim dili Rusça olduğu için lisans öncesi 1 yıllık hazırlık okumak gerekmektedir ancak gençlerimiz Rusçayı öğrendikçe eğitimlerini çok daha iyi bir şekilde alabilmektedir.

Ekonomik rakamlara yurt dışında eğitim almak ve Rus dili edebiyatı bölümünde okumak istiyorsanız Size en yakın Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gidebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!